Półki łazienkowe

Łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w mieszkaniu, dlatego ważne jest by ta przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale także nastrojowo piękna. Nieodłącznym elementem łazienki jest wisząca półka łazienkowa, pełniąca funkcję przydatnej toaletki służącej do przechowywania drobiazgów takich jak biżuteria, ale także kosmetyków.

Półka zazwyczaj mocowana jest nad umywalką najczęściej w towarzystwie lustra. Wspaniałym rozwiązaniem są półki wielofunkcyjne, mające lustrzane ruchome lub statyczne drzwiczki, dzięki którym zyskuje się dodatkowe miejsce, a ponadto oszczędzamy na zakupie samodzielnego lustra. Na rynku dostępne są półki o prostej formie, które harmonijnie wkomponują się w nowoczesne wnętrze, dla którego priorytetem jest komfort i minimalistyczna forma. Półki w tego typu aranżacjach najczęściej wbudowana w ścianę, ważne jest tu odpowiednie lekko rozproszone, białe światło. Jako materiał wspaniale sprawdza się szkło, drewno najczęściej w odcieniach ciemnego brązu, grafitu i bieli, ważne, by budulec był odporny na działanie wody. Właściwie, główną rolę odgrywa tu nie kolor, a prosta forma, która nie przytłoczy nowoczesnego wystroju. Jeśli aranżując wnętrze, nie korzystaliśmy z porad architektów, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup półki wraz z lustrem, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko zaburzenia harmonii wnętrza. Prosty, drewniany blat półki nie tylko podkreśli nowoczesność łazienki jest również bardzo funkcjonalna, pomaga uporządkować wszelkiego rodzaju drobiazgi, kosmetyki. Jest również prosta w utrzymaniu czystości, gdyż wystarczy odkurzyć ją przy pomocy ściereczki, bez potrzeby użycia specjalnych preparatów. Kolejną zaletą jest dostępność. Mianowicie, stylowe półki są dostępne w właściwie w każdym sklepie meblowym, do tego w niskiej cenie. Jeśli jednak zależy nam, by półka nie pełniła tylko funkcji użytkowych, ale przede wszystkim estetyczne, warto wykonać ją na zamówienie. Jednak wiąże się to z większymi pokładami finansowymi i wymaga od nas odrobiny zaangażowania. Tego typu półki najczęściej matowe, wykonane z płyty pleksi, blachy. Co do kształtu, tu można sięgnąć po poradę dekoratora lub popisać się własną inwencją twórczą. Projekt tego typu półki opiera się głównie na zabudowie lustra, tu również istnieje możliwość stworzenia półki, która będzie pełnić funkcje użytkową taką jak przechowywanie kosmetyków, jednocześnie będąc lustrem.

O ile sam projekt jest ograniczony jedynie przez ludzką wyobraźnię, to decydując się na oryginalną półkę, która nada łazience loftowego charakteru, należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu i jakości materiałów, by były przede wszystkim odporne na działanie wody. Niezależnie od tego na jaki typ półek się zdecydujemy, klasyczny, stylowy czy wymyślny, nowoczesny to możemy być pewni, że wykorzystanie tego elementu przyniesie wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim pomoże stworzyć piękną i funkcjonalną przestrzeń.