Stoły rozkładane w niewielkim wnętrzu

Osoby, które posiadają małe mieszkania, zazwyczaj nie są nastawione do nich przesadnie optymistycznie. Nie ukrywają, że sam fakt ich posiadania budzi radość, z drugiej strony jednak ubolewają nad tym, że ograniczona przestrzeń uniemożliwia im spełnianie marzeń takich, jak wystawna kolacja dla znajomych.

Tymczasem okazuje się, że położenie właścicieli małych mieszkań wcale nie jest beznadziejne, z pomocą przychodzą im bowiem kompaktowe stoły. Okazuje się, że te niepozorne rozwiązania często są w stanie nawet dwukrotnie zwiększyć zajmowaną przez siebie powierzchnię. O stołach rozkładanych w pierwszej kolejności myślą więc właściciele kawalerek, mówimy bowiem o rozwiązaniach wyposażonych nie tylko w specjalne dostawki i wkładki wysuwane w razie potrzeby, ale również o propozycjach posiadających ukryte blaty. Co wcale nie mniej istotne, mechanizm, dzięki któremu stoły rozkładają się, jest wyjątkowo prosty w obsłudze, pozwala na to bowiem system znany też jako „noga w nodze”. Jeśli więc ciągniemy za jedną parę nóg przyczyniamy się do tego, że przesuwają się one razem z blatem, choć druga para pozostaje na miejscu. Oryginalna konstrukcja jest więc nie tylko praktyczna, ale również przyczynia się do większej stabilności stołu. Wkładki nie należą do uciążliwych, wiele stołów kompaktowych może być więc bez problemu rozkładanych przez kobietę nawet, jeśli nie ma ona zbyt dużej siły. O tym, jak bardzo potrzebne są rozwiązania tego typu najlepiej może świadczyć to, że właścicielom kawalerek jeszcze nie tak dawno wydawało się, że niewielki metraż ich mieszkania staje się zaporą nie do sforsowania wówczas, gdy przedmiotem analizy jest zakup stołu. Dziś wiadomo już, że takie przekonanie nie znajduje uzasadnienia, nawet w niewielkim mieszkaniu stanąć bowiem może stolik kawowy, a ten, jeśli zaistnieje taka potrzeba, może zwiększyć swoje rozmiary i zacząć przypominać klasyczny stół. Co więcej, stoły rozkładane są zaliczane do rozwiązań uniwersalnych, sprawdzają się więc bez względu na to, w jakim stylu utrzymane jest nasze mieszkanie.

Nie ma też mowy o jakichkolwiek ograniczeniach wówczas, gdy w grę wchodzą kształty charakterystyczne dla stołów rozkładanych. Mogą być prostokątne, kwadratowe, owalne oraz okrągłe w zależności od tego, czego życzy sobie osoba zainteresowana możliwością ich zakupu. Stoły różnią się między sobą także z uwagi na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Największą popularnością wydają się cieszyć te, które powstały z wykorzystaniem płyty wiórowej oraz płyty MDF, spore zainteresowanie budzą jednak również rozwiązania, które są wykonane z szeregu innych materiałów. Ponownie okazuje się, że ograniczać może nas niemal wyłącznie nasza własna wyobraźnia.