Jak wyposażyć przedpokój

Poszukiwanie mebli do przedpokoju nie należy do zadań prostych przede wszystkim dlatego, że mamy w jego przypadku do czynienia z wnętrzem, które ma do spełnienia aż dwie funkcje.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że mówimy o nim jego o przestrzeni przeznaczonej do tego, aby przechowywać w niej wszystkie elementy odzieży, trudno bowiem liczyć na to, że wszystkie pomieszczą się w garderobie oraz sypialni. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że przedpokój jest często postrzegany jako wizytówka naszego domu lub mieszkania, nie da się bowiem ukryć, że jest to pierwsze w kolejności pomieszczenie dostrzegane przez osoby z zewnątrz. Warto więc pamiętać o tym, że przedpokój powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny i schludny. Wartościowe urządzenie przedpokoju nie opiera się zatem wyłącznie na właściwym doborze materiałów wykończeniowych, choć nie da się również ukryć tego, że podłogi i ściany wcale nie pozostają bez znaczenia. Duże znaczenie ma też wybór mebli do przedpokoju, w tym pomieszczeniu bowiem nie ma miejsca na rozwiązania przypadkowe. W pierwszej kolejności powinniśmy myśleć o szafach różnego rodzaju, nie bez znaczenia są jednak również siedziska, półki, szafki na buty oraz wieszaki. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie jednego mebla, który będzie wszechstronny, nie zawsze jednak jest to możliwe. Gdybyśmy mieli wskazać na podstawowe meble w przedpokoju, z pewnością skupilibyśmy naszą uwagę tak na wieszaku, jak i na szafce. Ten pierwszy jest ważny już choćby ze względu na panujące w naszym kraju warunki klimatyczne, nie da się bowiem ukryć, że noszenie okrycia wierzchniego jest nie wyrazem dobrej woli, ale koniecznością. Oczywiście, okrycie to jest ściągane zaraz po wejściu do domu i zakładane przed wyjściem z niego, z sytuacją taką mamy przy tym do czynienia przez cały niemal rok. Naturalnie, mamy do czynienia z przynajmniej kilkoma opcjami zasługującymi na uwagę, z tego powodu nie warto więc ograniczać się do klasycznego wieszaka stojącego.

Nie do pogardzenia jest również wieszak montowany na ścianie oraz ten, który jest wykonany z ozdobnej naklejki, kluczowe znaczenie mają bowiem nasze własne upodobania oraz styl przedpokoju. Nie zapominajmy także o tym, jak ważne jest miejsce tak na obuwie, jak i na inne akcesoria, możemy bowiem wybierać wśród propozycji takich, jak standardowa szafka na buty, ława z pojemnikiem, regał, a nawet komódka. Buty mogą być też przechowywane w eleganckich kartonach, współcześnie zaś furorę robią nie tylko szafki na buty na wymiar, ale również miłe dla oka kosze wykonane z wikliny. Jeśli przestrzeń na to pozwala, warto też pomyśleć o stołku lub krześle.